O‘zbekiston hududida zilzila sezildi
Joriy yilning 25 sentabr kuni soat taxminan 6:20 da Qirg‘izistonning Botken tumanida 4 magnitudali zilzila sodir bo‘ldi. Zilzila magnitudasi M=3 bo‘lib, epitsentri 5 kilometr chuqurlikda joylashgan. Vazirlikning xabar berishicha, yerosti silkinishlari O‘zbekiston hududida sezilgan. Xususan, Farg‘ona tumanida zilzila Rixter shkalasi bo‘yicha 2-3 ball (zilzila o‘chog‘idan 14 kilometr uzoqlikda), Quvasoy va Farg‘ona shaharlarida Rixter shkalasi bo‘yicha 2 ball (zilzila epitsentridan 23 kilometr uzoqlikda) bo‘lgan.
Zilzila epitsentri O‘zbekiston poytaxtidan 246 kilometr janubi-sharqda joylashgan. O‘zbekistonning boshqa hududlarida yer silkinishi sezilmadi.

На территории Узбекистана ощущалось землетрясение
В пресс-службе Сейсмопрогностического мониторингового республиканского центра МЧС сообщили о подземных толчках.
25 сентября текущего года, около 06:20, на территории Боткенкого района Кыргызстана произошло землетрясение, силой 4 балла. Магнитуда землетрясения составила М=3, а эпицентр залегал на глубине 5 километров под землёй. В ведомстве сообщили, что отголоски данного землетрясения ощущались на территории нашей страны. В частности, в Ферганской районе сила подземных толчков составила 2-3 балла (отдалённость от эпицентра 14 километров), в городах Кувасай и Фергана - 2 балла (отдалённость от эпицентра 23 километра).
От столицы Узбекистана эпицентр землетрясения располагался в 246 километрах в юго-восточном направлении. На других других регионов Узбекистана подземные толчки не ощущались.