Huquq-tartibot idoralari xodimlari tomonidan maxsus tezkor tadbir o‘tkazildi. Tezkor tadbir davomida Toshkent shahrining Olmazor tumanida yashovchi qariyaning uyi ko‘zdan kechirildi. Tekshiruv davomida uning uyida qimor o‘yingohi ishlaganligi aniqlangan. Tadbir vaqtida 8 kishi erkak bo‘lgan, qimor o‘ynagan. Ularda 1600 AQSh dollari va 15 million so‘mdan ortiq pul borligi aniqlangan. Uy egasi har qanday aybni rad etadi.
Tergov jarayonida jinoyatchi o‘sha kuni o‘zini yomon his qilganini va boshqa xonada dam olayotganini, nima bo‘layotgani va do‘stlari nima qilayotganidan bexabar ekanligini aytdi. Biroq, do‘stlarining o‘zlari qimor o‘yinlarida omadlarini sinab ko‘rish uchun odamning uyiga tez-tez tashrif buyurishganini tan olishdi.
Mazkur holat yuzasidan O‘zbekiston Respublikasi Jinoyat kodeksining "Qimor va tavakkalchilikka asoslangan boshqa o‘yinlarni tashkil etish hamda o‘tkazish" moddasi bo‘yicha jinoyat ishi qo‘zg‘atilib, 7 yilgacha ozodlikdan mahrum qilish jazosi belgilandi.

Игорный притон выявили в Алмазарском районе
Сотрудниками органов внутренних дел было проведено специальное оперативное мероприятие. В ходе мероприятия был проверен дом пожилого жителя Алмазарского района города Ташкента. При проверке выяснилось, что он организовал в своём доме игорный притон. Во время проведения оперативного мероприятия у него дома находились 8 человек, которые играли в азартные игры. У них удалось выявить 1 600 долларов США и более 15 миллионов сумов. Сам мужчина отрицает свою вину.
Во время следственных мероприятий злоумышленник сообщил, что в этот день плохо себя чувствовал и отдыхал в другой комнате, не зная о происходящем, и не зная, чем занимаются его друзья. Однако сами друзья сознались, что частенько приходили домой к мужчине, чтобы попытать свою удачу в азартных играх.
По данному факту возбуждено уголовное дело по статье "Организация и проведение азартных и других основанных на риске игр" Уголовного Кодекса Республики Узбекистан, что может повлечь за собой до 7 лет лишения свободы.
26 сентября 2025 22:47
Чтобы мы незнали что они террористы вахобисты душманы, упл пишет играли азартные игры, сажайте по лет 10 или 15
26 сентября 2025 21:34
Игорные притоны на илицах рядом с образовательными учреждениями, детей приманивают плюшевыми игрушками так и до одноруких бандитов не далеко.