Farg‘ona viloyati IIB matbuot xizmati mojaro yuzasidan rasmiy bayonot berdi.
Joriy yilning 1 oktabr kuni Farg‘ona viloyati Uchko‘prik tumanidagi avtobus bekatida mushtlashuv sodir bo‘ldi. "Ukchi" mahallasida yashovchi (2000-yilda tug‘ilgan) I.I. bilan avvalroq o‘zaro janjallashib qolgan Achchiqko‘l mahallasida yashovchi (1998-yilda tug‘ilgan) S.K. Suhbat davomida M.A., I.I.ning tanishi, va Qo‘qon shahri Shaldimarok mahallasida yashovchi fuqaro S.K.ga o‘zaro janjal kelib, pichoq bilan jarohat yetkazgan. Shu bilan birga, S.K.ning tanishi B.M., Qo‘qon shahridagi To‘xlimergan mahallasida yashovchi, janjalga aralashib, o‘zining "Equinox" avtomobili bilan fuqaro M.A.ni qasddan urib yuborgan.
Voqea natijasida fuqarolar S.K. va M.Alar turli darajadagi tan jarohatlari olib, shifoxonaga yotqizilgan. Mazkur holat yuzasidan O‘zbekiston Respublikasi Jinoyat kodeksining "Qasddan odam o‘ldirish" va "Jinoyatga tayyorgarlik ko‘rish va jinoyat sodir etishga suiqasd qilish" moddalari bilan jinoyat ishi qo‘zg‘atilgan. Hozirda tergov harakatlari olib borilmoqda.

Лабрис, нож, умышленный наезд машиной: Так прошёл конфликт в Ферганской области
В пресс-службе УВД Ферганской области опубликовано официальное сообщение по факту произошедшего конфликта.
1 октября текущего года, на автобусной остановке Учкуприкского района Ферганской области произошла потасовка. Житель махалли "Укчи" И.И., 2000 года рождения, встретился с жителем махалли "Аччиккул" С.К., 1998 года рождения, с которым ранее они находились в ссоре. В ходе разговора знакомый гражданина И.И., житель махалли "Шалдимарок" города Коканда М.А., начал драку и нанёс гражданину С.К. ранение холодным оружием. В свою очередь знакомый гражданина С.К., житель махалли "Тохлимерган" города Коканда Б.М., вмешался в конфликт и совершил умышленный наезд на своём автомобиле "Equinox" на гражданина М.А.
В результате инцидента граждане С.К. и М.А. были госпитализированы с травмами различной степени тяжести. По данному факту возбуждено уголовное дело по статье "Умышленное убийство" через статью "Приготовление к преступлению и покушение на преступление" Уголовного Кодекса Республики Узбекистан. Проводятся следственные мероприятия.