Bosh prokuratura huzuridagi Departamentning Bekobod tuman bo‘limi xodimlari tomonidan, Davlat xavfsizlik xizmati va ichki ishlar bo‘limi xodimlari bilan hamkorlikda maxsus tezkor tadbir o‘tkazildi. Tadbir davomida M373 avtomobil yo‘lida harakatlanayotgan "Lacetti" rusumli avtomobil to‘xtatilib, tekshiruvdan o‘tkazildi. Tekshiruv jarayonida haydovchi xorijda ishlab chiqarilgan, O‘zbekistonga kontrabanda yo‘li bilan olib kirilgan sigaretlarni tashiyotgani aniqlandi.
Natijada umumiy qiymati 87,5 million so‘mni tashkil etuvchi 2 500 dona sigaret qadoqlari aniqlanib, daliliy ashyolar sifatida ish materiallariga qo‘shildi.
Mazkur holat yuzasidan O‘zbekiston Respublikasi Jinoyat kodeksining "Etil spirti, alkogolli mahsulot va tamaki mahsulotini qonunga xilof ravishda muomalaga kiritish yoki ishlab chiqarish" moddasiga asosan jinoyat ishi qo‘zg‘atildi. Hozirda tergov harakatlari olib borilmoqda hamda jinoyatga aloqador bo‘lishi mumkin bo‘lgan boshqa shaxslar aniqlanmoqda.

В Бекабаде из незаконного оборота изъяли партию сигарет
Пресечён незаконный оборот табачной продукции - сообщает пресс-служба Департамента при Генеральной Прокуратуре.
Сотрудниками Бекабадского районного Управления Департамента при Генеральной Прокуратуре, совместно с сотрудниками СГБ и ОВД, было проведено специальное оперативное мероприятие мероприятие. В ходе мероприятия, на автомобильной трассе М373 был остановлен и проверен автомобиль "Lacetti". При проверке выяснилось, что мужчина перевозил сигареты иностранного производства, которые были ввезены в Узбекистан контрабандными путями. Всего удалось выявить и изъять 2 500 упаковок сигарет, общей стоимостью 87,5 миллионов сумов. Они приобщены к материалам дела в качестве вещественных доказательств.
По данному факту возбуждено уголовное дело по статье "Незаконный оборот или производство этилового спирта, алкогольной и табачной продукции" Уголовного Кодекса Республики Узбекистан. В настоящий момент проводятся следственные мероприятия, а также устанавливаются возможные соучастники преступления.
20 октября 2025 13:36
Привез блок сигарет которые в РФ курил и купил тут такую марку сигарет,местное чистая солома,качество вообще туфта.