Bosh prokuratura huzuridagi Departamentning Jomboy tuman bo‘limi xodimlari tomonidan maxsus tezkor tadbir o‘tkazildi. Tadbir davomida psixotrop dori vositalarini noqonuniy ravishda sotish bilan shug‘ullanib kelgan ikki erkak qo‘lga olindi. Ular navbatdagi mijozga kuchli ta’sir etuvchi "Regapen" dori vositasining 100 donasini sotayotgan vaqtda ushlangan. Ushbu dorilar uchun gumondorlar 300 AQSh dollari hamda 1,7 million so‘m olgan. Barcha psixotrop dori vositalari daliliy ashyolar sifatida musodara qilindi.
Mazkur holat yuzasidan O‘zbekiston Respublikasi Jinoyat kodeksining "Giyohvandlik vositalari, ularning analoglari yoki psixotrop moddalar hisoblanmaydigan kuchli ta’sir qiluvchi moddalarni targ‘ib qiluvchi mahsulotni tayyorlash, tarqatish, reklama qilish, namoyish etish yoki bunday moddalarni yoxud zaharli moddalarni qonunga xilof ravishda muomalaga kiritish" moddasiga asosan jinoyat ishi qo‘zg‘atildi. Hozirda tergov harakatlari davom etmoqda.

В Самарканде двое мужчин торговали психотропными препаратами
Пресечён незаконный оборот психотропных препаратов - сообщает пресс-служба Департамента при Генеральной Прокуратуре.
Сотрудниками Джамбайского районного Управления Департамента при Генеральной Прокуратуре было проведено специальное оперативное мероприятие. В ходе мероприятия были задержаны двое мужчин, которые занимались незаконной торговлей психотропными препаратами. Задержание проводилось в момент реализации очередному клиенту 100 единиц сильнодействующего препарата "Регапен". За данное количество препарата злоумышленники получили 300 долларов США и 1,7 миллиона сумов. Все психотропные препараты были изъяты в качестве вещественных доказательств.
По данному факту возбуждено уголовное дело по статье "Изготовление, распространение, рекламирование, демонстрация продукции, пропагандирующей сильнодействующие вещества, не являющиеся наркотическими средствами, их аналогами или психотропными веществами либо незаконный оборот таких веществ или ядовитых веществ" Уголовного Кодекса Республики Узбекистан. Следственные мероприятия продолжаются.