+32°C: O‘zbekistonda 13-16-oktabr kunlari kutilayotgan ob-havo ma’lumoti e’lon qilindi
O‘zbekiston aholisiga 13-16-oktabr kunlari kutilayotgan ob-havo ma’lumoti ma’lum qilindi. Bu haqda [url=https://hydromet.uz/ru/node/6632]O‘zbekiston Respublikasi Gidrometeorologiya xizmati markazi (O‘zgidromet) xabar qildi.
O‘zbekistonda yangi ish haftasi boshlanishi butun hududda asosan quruq va issiq bo‘lishini va’da qilmoqda. Katta yog‘ingarchilik kutilmaydi. Biroq ayrim hududlarda kuchli shamol saqlanib, chang-to‘zon ko‘tarilishi mumkin.
Qoraqalpogiston, Xorazm viloyati
Qisman bulutli, biroz bulutli, yog‘ingarchilik kuzatilmaydi. Sharqdan 7-12 m/s tezlikda esayotgan shamol 13-14 oktyabrda 13-18 m/s gacha kuchayishi, vaqti-vaqti bilan chang-to‘zonli qor yog‘ishi mumkin. Harorat kunduzi 13-14-oktabrda 22-27° iliq bo‘ladi, keyin biroz pasayib, 20-25° iliq bo‘ladi. Kechasi 5-10 daraja iliq bo‘ladi.
Buxoro, Navoiy viloyatlari
Qisman bulutli, biroz bulutli, yog‘ingarchilik kuzatilmaydi. Sharqdan 7-12 m/s tezlikda esayotgan shamol 13-14 oktabrda ayrim tumanlarda 13-18 m/s gacha kuchayishi mumkin, ayrim tumanlarda chang-to‘zonli qor yog‘ishi mumkin. Bu yerda kunduzi havo harorati yuqoriroq, 13-15 oktyabrda 25-30° iliq, kechasi 10-15° iliq bo‘ladi.
Toshkent, Samarqand, Jizzax, Sirdaryo viloyatlari
Qisman bulutli, biroz bulutli. Bu hududlarda qulay, quruq ob-havo kuzatiladi, sharqdan 7-12 m/s tezlikda esadi. Harorat kunduzi 23-28° iliq, kechasi 10-15° iliq bo‘ladi.
Qashqadaryo, Surxondaryo viloyatlari
Qisman bulutli, biroz bulutli, yog‘ingarchilik kuzatilmaydi. Sharqdan 7-12 m/s tezlikda shamol esadi. Dushanba va seshanba kunlari (13-14 oktabr) havo 27-32° gacha isiydi. Hafta o‘rtalarida havo harorati biroz pasayib, 25-30 ° S gacha tushadi. Kechasi ham havo harorati 10-15° iliq bo‘ladi.
Andijon, Namangan, Farg‘ona viloyatlari
Qisman bulutli, yog‘ingarchilik bo‘lmaydi, sharqdan 5-10 m/s tezlikda mo‘tadil shamol esadi. Harorat kunduzi 23-28, kechasi 10-15 daraja issiq bo‘ladi.
Tog‘li hududlar
Qisman bulutli, yog‘ingarchilik kuzatilmaydi. Sharqdan 7-12 m/s tezlikda shamol esadi. Respublikaning tog‘li hududlarida havo sezilarli darajada salqin bo‘ladi - kunduzi 18-23° iliq, kechasi havo harorati 5-10° gacha tushadi.

+32°C: Опубликован прогноз погоды в Узбекистане на 13-16 октября
Узбекистанцам рассказали о погоде на период с 13 по 16 Об этом сообщил Центр гидрометеорологической службы Республики Узбекистан (Узгидромет).
Начало новой рабочей недели в Узбекистане обещает быть преимущественно сухим и тёплым по всей территории. Значительных осадков не ожидается. Однако в ряде регионов сохранится сильный ветер, который будет поднимать пыль.
Каракалпакстан, Хорезмская область
Небольшая, местами переменная облачность, без осадков. Ветер восточный 7-12 м/с, 13−14 октября усиление до 13−18 м/с, местами с пыльным позёмком. Днём температура составит 22−27° тепла 13 и 14 октября, затем немного опустится до 20−25°. Ночью будет прохладно — 5−10°.
Бухарская, Навоийская области
Небольшая, местами переменная облачность, без осадков. Ветер восточный 7-12 м/с, 13-14 октября местами возможно усиление до 13-18 м/с, в отдельных районах с пыльным позёмком. Дневная температура здесь будет выше — 25−30° 13–15 октября, а ночью столбики термометров покажут 10−15°.
Ташкентская, Самаркандская, Джизакская, Сырдарьинская области
Небольшая, местами переменная облачность. В этих областях установится комфортная, сухая погода с восточным ветром 7−12 м/с. Температура днём составит приятные 23−28°, ночью — 10−15°.
Кашкадарьинская, Сурхандарьинская области
Небольшая, местами переменная облачность, без осадков. Ветер восточный 7-12 м/с. В понедельник и вторник (13–14 октября) воздух прогреется до 27−32°. К середине недели температура немного спадёт до 25−30°. Ночью здесь также 10−15°.
Андижанская, Наманганская, Ферганская области
Прогнозируется переменная облачность, без осадков, и умеренный восточный ветер 5−10 м/с. Днём 23−28°, ночью 10−15°.
Горные районы
Переменная облачность, без осадков. Ветер восточный 7-12 м/с. В горных районах республики будет значительно прохладнее — днём 18−23°, а ночью температура опустится до 5−10° тепла.