O‘zbekiston Prezidenti ayni damda AQShda. Shavkat Mirziyoyev tashrifi davomida ishbilarmon doiralar, shuningdek, Amerikaning yetakchi siyosatchilari bilan qator uchrashuvlar o‘tkazdi.
Prezident matbuot xizmati Shavkat Mirziyoyev AQSh prezidenti Donald Tramp bilan ham uchrashganini xabar qildi. Ushbu uchrashuv avval erishilgan kelishuvlarni mustahkamlash yo‘lida muhim qadam bo‘ldi.
E’lon qilingan videolarda uchrashuv boshlanishi ko‘rsatilgan. Ikki yetakchi uchrashuvining boshqa tafsilotlari hozircha oshkor etilmagan. Tramp avvalroq o‘z ijtimoiy tarmoqlarida Shavkat Mirziyoyevni so‘zida to‘radigan odam deb atagan edi.

Президент Узбекистана встретился с президентом США Дональдом Трампом
Президент Узбекистана в настоящее время находится в США. Во время своего визита Шавкат Мирзиёев провел ряд встреч с бизнес сообществом, а также с ведущими американскими политиками.
Пресс-служба главы государства сообщает о том, что Шавкат Мирзиёев встретился и с президентом США Дональдом Трампом. Данная встреча стала важной точкой закрепления достигнутых ранее договоренностей.
В опубликованных видео можно увидеть начало встречи. Пока другие подробности встречи двух лидеров не уточняются. Напоминаем, что ранее Трамп назвал Шавката Мирзиёева человеком слова в своих социальных сетях.