O‘zbekistonlik hujumchi Eldor Shomurodov Turkiyada yana gol urdi
Turkiya chempionatida oltinchi tur o‘yinlari yakunlandi. Istanbulning "Bashakshehir" jamoasi o‘z maydonida "Alanyaspor"ni qabul qildi.
O‘zbekistonlik hujumchi Eldor Shomurodov "Istanbul Bashakshehir"ning o‘yindagi yagona goliga mualliflik qildi. O‘zbekiston terma jamoasi sardori Turkiyadagi beshta o‘yinda ikkita gol urdi va bitta golli uzatmani amalga oshirdi. Sofascore hujumchiga 7,4 ball berdi.
"Istanbul Bashakshehir" gol urganiga qaramay, peshqadamlikni saqlab qola olmadi va 1:1 hisobida durang o‘ynadi. "Istanbul Bashakshehir" jamoasida to‘p surayotgan yana bir o‘zbekistonlik futbolchi Abbosbek Fayzullaev 62-daqiqada maydonga tushdi, ammo o‘zini ko‘rsata olmadi.

Узбекский нападающий Элдор Шомуродов забил очередной гол в Турции
В Турции завершился 6-тур чемпионата. В рамках чемпионата "Истанбул Башакшехир" принял у себя дома "Аланьяспор".
В матче единственный гол за "Истанбул Башакшехир" забил узбекский нападающий Элдор Шомуродов. Капитан сборной Узбекистана в пяти матчах в Турции оформил два гола и одну голевую передачу. Sofascore оценил игру нападающего в 7.4 балла.
Несмотря на забитый гол, "Истанбул Башакшехир" не смог удержать преимущество и сыграл в ничью - 1:1. Другой узбекский футболист, выступающий за "Истанбул Башакшехир" Аббосбек Файзуллаев вышел на поле на 62-минуте и не отметился результативными действиями.