O‘zbekistonlik yarim himoyachi Otabek Shukurov BAA klubi bilan shartnoma imzolashi mumkin
BAAning "Baniyas" futbol klubi O‘zbekiston milliy terma jamoasining 29 yoshli yulduzi Otabek Shukurovni o‘z safiga qo‘shib olishga urinmoqda, deb xabar beradi UPL muxbiri.
Malumotlarga ko‘ra, futbolchi va klub kelishuvga yaqin. Shukurov hozirda erkin agent sanaladi va avval Saudiya Arabistoni chempionatida o‘ynagan.
Eslatib o‘tamiz, Shukurovning bozor qiymati 1,8 million yevroga baholanmoqda. Yarim himoyachi O‘zbekiston terma jamoasining jahon chempionatiga chiqishlarida katta ta’sir ko‘rsatgan yetakchilardan biri hisoblanadi.

Узбекский полузащитник Отабек Шукуров может подписать контракт с клубом из ОАЭ
Футбольный клуб из ОАЭ "Бани Яс" пытается подписать контракт с 29-летним лидером сборной Узбекистана Отабеком Шукуровым. Об этом сообщает корреспондент UPL.
Согласно информации, футболист и клуб близки к соглашению. В настоящее время Шукуров является свободным агентом, футболист ранее выступал в чемпионате Саудовской Аравии.
Стоит отметить, что рыночная стоимость Шукурова оценивается в 1.8 млн евро. Полузащитник является одним из лидеров сборной Узбекистана, оказавших большое влияние на выход сборной на чемпионат мира.