Rossiyalik og‘ir vazndagi Murod Xolidov o‘zbekistonlik bokschi Bahodir Jalolovga jang qilishni taklif qildi
Nokautchi sifatida mag‘lub bo‘lmay kelayotgan rossiyalik og‘ir vazn toifasidagi bokschi Murod Xolidov o‘zining yaqindagi g‘alabasi haqida fikr bildirdi va shu zahoti Olimpiada chempioni Bahodir Jalolovga chaqiriq berdi.
6-oktabr kuni Sankt-Peterburgda bo‘lib o‘tgan IBA PRO 10 turnirida Xolidov rossiyalik vatandoshi Sergey Kuzmin ustidan yettinchi raundda nokaut bilan g‘alaba qozondi.
"Kuzmin qattiqqo‘l yigit. U bir necha zarbalar oldi, lekin oldinga intilaverdi. "Nima bo‘lyapti?" deb o‘yladim. Men uning jasorati va chidamliligi uchun baho beraman, bu mening boshim og‘riyapti, aks holda, Bahodir Jalolov jangni yomon yakunlashi mumkin edi. Bu haqda Xolidov jangdan keyingi intervyusida aytdi.
Murod Xolidov ajoyib rekordga ega - 11 g‘alaba, shulardan oltitasi nokaut bilan, mag‘lubiyat yo‘q. Qizig‘i shundaki, uning Kuzmin jangidan oldingi professional jangi 2014 yilning fevralida bo‘lib o‘tgan.
Sergey Kuzmin esa 19 ta g‘alaba (14 tasi nokaut bilan) va 3 ta mag‘lubiyatga uchragan.
Bahodir Jalolov ham o‘zining mag‘lubiyatsiz professional maqomini saqlab qolganligi sababli, Xolidov bilan bo‘lishi mumkin bo‘lgan jang og‘ir vazn toifasidagi eng shov-shuvli va oldindan aytib bo‘lmaydigan janglardan biri bo‘lishini va’da qilmoqda.

Российский тяжеловес Мурад Халидов бросил вызов узбекскому боксёру Баходиру Джалолову
Российский боксёр-тяжеловес Мурад Халидов, сохранивший статус непобеждённого нокаутёра, прокомментировал свою недавнюю победу и сразу же бросил вызов олимпийскому чемпиону Баходиру Джалолову.
Халидов одержал победу нокаутом в седьмом раунде над соотечественником Сергеем Кузьминым в рамках вечера бокса IBA PRO 10, который состоялся 6 октября в Санкт-Петербурге.
«Кузьмин — крепкий парень. Он пропускал, но всё равно шёл вперёд. Я думал: "Да что происходит?" Отдаю ему должное за храбрость и стойкость. Тяжёлый получился бой, голова реально болит. Что касается момента с нокаутом, то судья молодец, что остановил встречу. В противном случае это могло плохо закончиться. В рамках этого турнира победу одержал Баходир Джалолов. Я хочу драться с Баходиром. Если он не держится за свой нолик как за спасательный круг в этом мире, то он примет этот бой», — сказал Халидов в послематчевом интервью.
Мурад Халидов демонстрирует впечатляющую статистику — 11 побед, из которых шесть одержаны нокаутом, при отсутствии поражений. Интересно, что его предыдущий профессиональный бой до поединка с Кузьминым состоялся в феврале 2014 года.
Сергей Кузьмин, в свою очередь, имеет на своём счету 19 побед (14 нокаутом) и три поражения.
Поскольку Баходир Джалолов также сохраняет статус непобеждённого профессионала, потенциальный поединок с Халидовым обещает стать одним из самых громких и непредсказуемых в тяжёлом весе, если Джалолов решит ответить на этот вызов.