Qachon Абдукодир Хусанов maydonga qaytishi mumkin?
Himoyachi "Manchester City" vakili - O‘zbekiston terma jamoasi futbolchisi Абдукодир Хусанов - "Arsenal"ga qarshi o‘yin davomida olgan jarohatidan so‘ng maydonga qaytishga yaqin turibdi. Standard gazetasining ma’lumotiga ko‘ra, u allaqachon shu hafta maydonga qaytishi ehtimoli mavjud.
Bu jarohat APLning beshinchi turida sodir bo‘lgan bo‘lib, Хусанов o‘yin davomida jarohat olib, tanaffusda almashtirilgan. Jamoa bosh murabbiyi Хосеп Гвардиола avvaliga uni bir necha o‘yinlardan chetda qoladi deb aytgandi. Lekin so‘nggi ma’lumotlarga ko‘ra, tiklanish jarayoni tezlashmoqda.
Manba’larga ko‘ra, Хусанов 8-turda "Everton"ga qarshi o‘yinda ishtirok etishi mumkin. Ushbu uchrashuv 18 oktyabrga belgilangan. Joriy mavsumda u "Manchester City" tarkibida beshta o‘yin o‘tkazgan.
Shu bilan birga, u boshlang‘ich tarkibda o‘ynashi ixtiyoriy bo‘lib qolmoqda - yakuniy qaror uning tibbiy holati va himoya chizig‘ining barqarorligiga bog‘liq bo‘ladi.

Когда узбекский защитник Абдукодир Хусанов сможет вернуться на поле?
Защитник «Манчестер Сити» из Узбекистана Абдукодир Хусанов находится на пороге возвращения после травмы, полученной в матче против «Арсенала». По данным газеты Standard, шанс выйти на поле вновь у него появится уже на этой неделе.
Инцидент произошёл в рамках пятого тура Английской Премьер-лиги, когда Хусанов получил повреждение и был заменён в перерыве. Главный тренер «горожан» Хосеп Гвардиола ранее заявлял, что игроку потребуется пропустить некоторое время. Однако последние сообщения свидетельствуют, что восстановление идёт быстрее ожидаемого.
Согласно источникам, есть вероятность, что Хусанов сможет принять участие в поединке восьмого тура АПЛ против «Эвертона». Встреча запланирована на 18 октября. В текущем розыгрыше сезона узбекский защитник уже появлялся в составе «Манчестер Сити» в пяти матчах.
Тем не менее, пока нельзя утверждать с полной уверенностью, что он окажется в стартовом составе - окончательное решение будет зависеть от состояния после последней медицинской проверки и надёжности защитной линии.