O‘zbekiston futboli faxriysi bugun yubileyini nishonlamoqda
O‘zbekiston Futbol Assotsiatsiyasi matbuot xizmatining xabariga ko‘ra, futbol faxriysi Roziq Turg‘unov 80 yoshni nishonlamoqda.
Xabarda aytilishicha, 24 oktabr kuni "Paxtakor" jamoasi sobiq himoyachisi, o‘zbekiston futboli veterani Roziq Turg‘unov 80 yoshini qarshilamoqda. Shu munosabat bilan Futbol Assotsiatsiyasi tomonidan tantanali tadbir tashkil etildi. Tadbirda Assotsiatsiya rahbariyati, boshqa futbol veteranlari, jamoat vakillari hamda Roziq Turg‘unov bilan birga "Paxtakor" safida o‘ynagan futbolchilar ishtirok etdi. Futbol veteranlari Borodar Abduraimov, Anvar Solijonov va Ivan Shkandin Turg‘unovning mahorati, fidoyiligi va "Paxtakor" jamoasiga sadoqatini yuqori baholadi.

Ветеран узбекского футбола сегодня празднует юбилей
Ветеран футбола Розик Тургунов отмечает 80-летие - сообщает пресс-служба Ассоциации футбола Узбекистана.
Сообщается, что 24 октября ветеран узбекского футбола, бывший защитник команда "Пахтакор" Розик Тургунов отмечает своё 80-летие. По этому случаю Ассоциацией футбола было организовано торжественное мероприятие. В мероприятие приняли участие руководство Ассоциации, другие ветераны футбола, представители общественности, а также игроки, которые выступали за "Пахтакор" вместе с Розиком Тургуновым. Ветераны футбола Бородар Абдураимов, Анвар Солиджонов и Иван Шкандин высоко оценили мастерство, самоотверженность и преданность Тургунова команде "Пахтакор".