O‘FA matbuot xizmati xabariga ko‘ra, yaqinlashib kelayotgan futbol bo‘yicha jahon chempionatiga chiptalar uchun erta ro‘yxatdan o‘tish ishga tushirildi.
Ma’lum qilinishicha, joriy yil 27-oktabrdan boshlab butun dunyo futbol muxlislari FIFA rasmiy saytida ro‘yxatdan o‘tib, 2026-yilgi jahon chempionatining dastlabki chiptalarini sotib olish huquqi bo‘yicha tanlovda ishtirok etishi mumkin. Ro‘yxatdan o‘tish jarayonini 31-oktabrgacha yakunlash lozim. Dastlabki chiptalarni xarid qilish huquqini aniqlovchi qur’ada ishtirok etish bepul.
Qayd etilishicha, "erta ro‘yxatdan o‘tish" - chiptalar ommaviy savdoga chiqishidan avval ularni birinchi bo‘lib kim sotib olishini aniqlaydigan tizim bo‘lib, yuqori talab kutiladigan uchrashuvlarda shaffoflikni ta’minlash maqsadida joriy etilgan.
Shu tariqa O‘zbekiston terma jamoasi muxlislari ham AQSh, Meksika va Kanada hududida o‘tkaziladigan 2026-yilgi jahon chempionatiga chipta olish imkoniyatini qo‘lga kiritishi mumkin.

FIFA начинает розыгрыш на приобретение первых билетов Чемпионата мира по футболу
Запускается ранняя регистрация билетов на предстоящий Чемпионат мира по футболу - сообщает пресс-служба Ассоциации футбола Узбекистана.
Сообщается, что начиная с 27 октября текущего года болельщики футбола по всему миру смогут пройти регистрацию на официальном сайте "FIFA" и стать обладателями первых билетов на Чемпионат мира по футболу 2026 года. Отмечается, что процесс регистрации необходимо осуществить до 31 октября текущего года. Участие в розыгрыше на право приобретения первых билетов бесплатное.
К сведению, ранняя регистрация билетов - это система, которая определяет, кто первым приобретёт билеты до их поступления в продажу. Эта система внедрена для обеспечения прозрачности на матчах с высоким спросом (например, матчах открытия, финалах или матчах сборных стран-организаторов).
Таким образом болельщики сборной Узбекистана по футболу могут попасть в число счастливчиков, которые точно смогут посетить Чемпионат мира по футболу, который пройдёт на территории трёх стран: США, Мексика и Канада.
1. Сеня
26 октября 2025 23:18
Ок я согласна
2. пациент 369 от Кузи
25 октября 2025 10:12
Дайте пожалуйста официальную ссылку, откуда смогу приобрести билет, не хочу чтобы Мою карту оприходыаали мошенники и скачяли с неё бабло 💰