Championat.asia portali tomonidan tarqatilgan mish-mishlarda Kapadze kelasi mavsumda "Navbahor"ni boshqarishi mumkinligi aytilgan edi. Xabarlarda Namangan viloyati hokimi murabbiyni klubda so‘nggi paytlarda kuzatilgan moliyaviy qiyinchiliklar takrorlanmasligiga shaxsan ishontirgani qayd etilgan. Bu mavzu, ayniqsa, O‘zbekiston futbol assotsiatsiyasi avvalroq "Navbahor"ni futbolchilarga maosh to‘lash bilan bog‘liq qoidabuzarliklar uchun ogohlantirganini hisobga olsak, dolzarb ahamiyatga ega.
Bu yangilik mamlakat bosh jamoasi murabbiylar shtabidagi muhim o‘zgarishlardan so‘ng paydo bo‘ldi. Beshinchi oktyabr kuni 2006-yilgi jahon chempioni, italiyalik Fabio Kannavaro O‘zbekiston milliy terma jamoasi bosh murabbiyi etib tayinlangani, Timur Kapadze esa uning shtabiga yordamchi sifatida kirgani rasman e’lon qilingan edi.
Shuni ta’kidlash joizki, aynan Srechko Katanets ketganidan so‘ng bosh murabbiy vazifasini bajaruvchi sifatida ishlagan Kapadze qo‘l ostida O‘zbekiston milliy terma jamoasi tarixiy muvaffaqiyatga erishdi. Jamoa o‘z tarixida ilk bor 2026-yilda AQSh, Kanada va Meksikada bo‘lib o‘tadigan futbol bo‘yicha Jahon chempionatining final bosqichiga yo‘llanmani qo‘lga kiritdi. Bu yutuq jamoaning mahalliy mutaxassis boshchiligida ishonchli o‘tkazgan saralash bosqichining eng yuqori nuqtasi bo‘ldi.
Kapadzening o‘zi matbuotga bergan intervyusida shunday dedi: "Meni "Navbahor"ni boshqarishi mumkinligim haqida xabarlar paydo bo‘ldi. Bu haqda hech narsa bilmayman. Hozir butun e’tiborim terma jamoadagi ishga qaratilgan".
Ayni paytda Superliga turnir jadvalida yettinchi o‘rinni egallab turgan Namanganning "Navbahor" klubi amaldagi murabbiylar shtabi boshchiligida o‘z faoliyatini davom ettirmoqda.

Бывший главный тренер сборной Узбекистана Тимур Кападзе может получить неожиданную работу
На фоне сообщений о возможном назначении на пост главного тренера футбольного клуба «Навбахор», нынешний ассистент наставника сборной Узбекистана, Тимур Кападзе, внес ясность относительно своего будущего. Специалист опроверг информацию о переговорах с наманганским клубом, подчеркнув свою концентрацию на работе в национальной команде.
Слухи, распространенные порталом Championat.asia, утверждали, что Кападзе может возглавить «Навбахор» в следующем сезоне. Сообщалось, что хоким Наманганской области лично заверил тренера в том, что клуб избежит финансовых трудностей, которые преследовали его в последнее время. Эта тема особенно актуальна, учитывая, что ранее Ассоциация футбола Узбекистана выносила «Навбахору» предупреждение из-за нарушений, связанных с выплатами заработной платы игрокам.
Данная новость появилась вскоре после значительных перестановок в тренерском штабе главной команды страны. Пятого октября было официально объявлено о назначении чемпионом мира 2006 года, итальянца Фабио Каннаваро, на должность главного тренера сборной Узбекистана, а Тимур Кападзе вошел в его штаб в качестве ассистента.
Следует отметить, что именно под руководством Кападзе, который исполнял обязанности главного тренера после ухода Сречко Катанеца, сборная Узбекистана добилась исторического успеха. Команда впервые в своей истории обеспечила себе выход в финальную часть чемпионата мира по футболу, который пройдет в 2026 году в США, Канаде и Мексике. Это достижение стало кульминацией успешного отборочного цикла, который команда уверенно провела под руководством отечественного специалиста.
Сам Кападзе в разговоре с прессой заявил: «Появились сообщения, что я могу возглавить „Навбахор“. Мне об этом ничего не известно. Сейчас всё моё внимание сосредоточено на работе в сборной».
На текущий момент наманганский клуб «Навбахор», занимающий седьмую строчку в турнирной таблице Суперлиги, продолжает свою работу под руководством действующего тренерского штаба.
26 октября 2025 05:23
Сборная добилась исторического успеха только по причине, что Австралия, Япония, Южная Корея расположились в параллельной сетке!!
Иран играл с красной карточкой до 118 минуты не могли решить 🫢
они быстро устают и сдаются 🥴
26 октября 2025 00:02
клубные команды у нас, это болото. Я думаю Тимуру лучше искать работу со сборными. И опыта набраться и рейтинг поднять можно.