Tramp "a’lo" holatda - uning yuragi 65 yoshli odamnikiga o‘xshaydi, dedi uning shifokori
Yaqinda o‘tkazilgan tibbiy ko‘rik, AQSh prezidenti Donald Tramp sog‘lig‘ini yaxshi ko‘rsatdi. Prezidentning shifokori Shon Barbabella Oq uyning rasmiy hisobotini e’lon qilib, prezidentning sog‘lig‘i a’lo darajada ekanini qayd etdi.
Eng shov-shuvli e’lon Trampning "yurak yoshi" uning haqiqiy yoshidan taxminan 14 yosh kichik bo‘lganligi edi. Standart testlar, shuningdek, gripp va koronavirusga qarshi emlashni o‘z ichiga olgan ekspertiza natijalariga ko‘ra, shifokor prezident band bo‘lgan ish jadvalini hech qanday cheklovlarsiz ushlab turishga to‘liq qodir ekanini tasdiqladi.
Trampning o‘zi fursatdan foydalanib, jismoniy va ruhiy salomatligi haqida izoh berib, 9-oktabr kuni o‘zini "ajoyib" his qilayotganini ma’lum qildi. U, shuningdek, aqliy o‘tkirligini yana bir bor ta’kidlab, yaqinda kognitiv testda "mukammal" ball olganini ta’kidladi. Tramp, shuningdek, odatdagidek o‘zidan oldingi prezident Jo Bayden bilan taqqoslab, istehzo bilan Bayden xuddi shunday sinovning "birinchi uchta savoliga ham javob bera olmasligini" aytdi.
Avvalroq OAV Trampning sog‘lig‘i haqida bir necha bor taxminlar bildirgan. Fotosuratlar va videolarda uning to‘piqlari shishganligi va qo‘llaridagi ko‘karishlar qisman bo‘yanish bilan yashiringan. Oq uy ko‘karishlarni "yurak-qon tomir kasalliklarini muntazam davolash" doirasida olingan aspirin bilan bog‘ladi.

Трамп в «отличной» форме — у него сердце, как у 65-летнего, заявил его врач
По итогам недавнего медицинского осмотра президент США Дональд Трамп продемонстрировал впечатляющие показатели здоровья. Врач президента Шон Барбабелла опубликовал официальное заключение Белого дома, где отметил исключительное состояние здоровья главы государства.
Наиболее сенсационным заявлением стало то, что «сердечный возраст» Трампа оказался примерно на 14 лет меньше его фактического возраста. На основании результатов обследования, включавшего стандартные анализы, а также вакцинацию против гриппа и коронавируса, врач подтвердил, что президент полностью способен выдерживать напряжённый рабочий график без каких-либо ограничений.
Сам Трамп не упустил случая прокомментировать своё физическое и психическое состояние, заявив 9 октября, что чувствует себя «великолепно». Он также вновь подчеркнул свою умственную остроту, отметив, что незадолго до этого показал «идеальный результат» в когнитивном тесте. При этом, Трамп традиционно сравнил себя со своим предшественником Джо Байденом, иронично предположив, что тот «не смог бы ответить даже на первые три вопроса» подобного теста.
Ранее СМИ неоднократно спекулировали о состоянии здоровья Трампа. Фото- и видеозаписи показывали отёчные лодыжки, а на руках были заметны синяки, частично замаскированные косметикой. Белый дом объяснил, что синяки связаны с приёмом аспирина в рамках «планового лечения сердечно-сосудистого заболевания».