Samarqandda firibgar 8 nafar fuqaroni aldadi
Departamentning Qo‘shrabot tuman boshqarmasi tomonidan tergovga qadar tekshiruv o‘tkazildi. Tekshiruvda "A." MChJ rahbari 8 nafar fuqaroning ishonchiga kirib, ulardan 12 ming AQSh dollari olgani aniqlangan. U mazkur pul evaziga ularni Angliyaga yuborish va ishga joylashtirishni va’da qilgan, biroq mablag‘ni shaxsiy ehtiyojlariga sarflagan.
Xuddi shuningdek, Andijon viloyatida DXX va IIB xodimlari hamkorligida 1 300 AQSh dollarini olayotgan paytda firibgar qo‘lga olindi. U mazkur pul evaziga boshqa bir fuqaroning Germaniyada ishga joylashishiga "ko‘maklashishni" va’da qilgan.
Har ikki holat bo‘yicha O‘zbekiston Respublikasi Jinoyat kodeksining "Firibgarlik" moddasi bilan jinoyat ishlari qo‘zg‘atildi. Tergov harakatlari davom etmoqda.

В Самарканде мошенник обманул 8 граждан
Сотрудниками Кушрабатского районного Управления Департамента при Генеральной Прокуратуре была проведена доследственная проверка. В ходе проверки было установлено, что руководитель ООО "А." вошёл в доверие к 8 гражданам и заполучил от них 12 тысяч долларов США. За данные денежные средства он должен был отправить их в Англию и помочь с трудоустройством. Однако все денежные средства он потратил на собственные нужды.
Аналогичным образом в Андижанской области, совместно с сотрудниками СГБ и ОВД, был задержан мошенник при получении 1 300 долларов США, в обмен на которые он пообещал другому гражданину помочь с трудоустройством в Германии.
В обоих случаях были возбуждены уголовные дела по статье "Мошенничество" Уголовного Кодекса Республики Узбекистан. Следственные мероприятия продолжаются.
28 октября 2025 12:39
Что вам дома на благо родины то не работается ? Вон в Ташкенте ср.зарплата аж за 10 лямов перевалила . Работайте.